Find a Branch You do not have a local branch selected.

Thimbles

Thimbles are used to support the eyes made by looping the exteriors of wire ropes so they aren't crushed and will extend its life duration.

Image
Item
Price
Quantity
# Of Package(s)

$12.38 /PKG
Units / Package : 1
Unit Price : 12.38$

$8.57 /PKG
Units / Package : 1
Unit Price : 8.57$

$5.54 /PKG
Units / Package : 1
Unit Price : 5.54$

$1.84 /PKG
Units / Package : 1
Unit Price : 1.84$

$449.58 /PKG
Units / Package : 100
Unit Price : 4.5$

$254.16 /PKG
Units / Package : 100
Unit Price : 2.54$

$149.06 /PKG
Units / Package : 100
Unit Price : 1.49$

$82.81 /PKG
Units / Package : 100
Unit Price : 0.83$

$61.89 /PKG
Units / Package : 100
Unit Price : 0.62$

$44.29 /PKG
Units / Package : 100
Unit Price : 0.44$

$40.27 /PKG
Units / Package : 100
Unit Price : 0.4$

$55.50 /PKG
Units / Package : 100
Unit Price : 0.56$

$40.90 /PKG
Units / Package : 100
Unit Price : 0.41$

$37.97 /PKG
Units / Package : 100
Unit Price : 0.38$

$37.97 /PKG
Units / Package : 100
Unit Price : 0.38$

$36.03 /PKG
Units / Package : 100
Unit Price : 0.36$

$44.43 /PKG
Units / Package : 1
Unit Price : 44.43$

$31.01 /PKG
Units / Package : 1
Unit Price : 31.01$

$12.77 /PKG
Units / Package : 1
Unit Price : 12.77$

$8.82 /PKG
Units / Package : 1
Unit Price : 8.82$

$6.57 /PKG
Units / Package : 1
Unit Price : 6.57$

$4.92 /PKG
Units / Package : 1
Unit Price : 4.92$

$2.68 /PKG
Units / Package : 1
Unit Price : 2.68$

$2.50 /PKG
Units / Package : 1
Unit Price : 2.5$

$1.89 /PKG
Units / Package : 1
Unit Price : 1.89$

Back to the top
Sale

Unavailable

Sold Out